Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Regulamin


I. System rozgrywek:
I runda: mecz i rewanż, 4 grupy po 6 zespołów (w zależności od ilości drużyn rozkład może ulec zmianie). 1-2 miejsca awanso do dywizji A, 3-4 do B, 5-6 do C
II runda: mecz i rewanż, 3 dywizje (A, B, C), drużyny (8) podzielone na 2 grupy.
III runda: do 3 zwycięstw, systemem 2-2-1, drużyny łączą się w pary 1-4 i 2-3 wewnątrz grup II rundy.
IV runda: turnieje finałowe dla każdej dywizji

II. Ustalanie terminów spotkań:
Mecze rozgrywane są 3 razy w tygodniu (pn-śr-pt).
Każdy mecz można jednorazowo przełożyć (po uzgodnieniu z przeciwnikiem, bez takiego porozumienia mecz jest traktowany jako walkower). Mówimy tutaj o przełożeniu na inny tydzień. Jeśli spotkanie będzie rozegrane we wtorek bądź czwartek, nie ma problemu.

Będziecie podawać na forum numery telefonów i numery gg. Nie ma takiej możliwości, żeby do kogokolwiek się nie dodzwonić. Nie praktykujcie (w trakcie ligi) zostawiania zapytania na forum, bo nie zawsze każdy zagląda na tematy o poszczególnych kolejkach. Nie umawiajcie się w ten sposób, że ktoś napisze na gg dzień i godzinie rozegrania meczu i więcej z tą osobą nie zamieni słowa, musi być wzajemne porozumienie!

Jeśli zdarzy się sytuacja, że po umówieniu meczu wydarzy się coś niespodziewanego, niech ktoś przyjdzie na boisko i powie, że meczu nie ma, albo niech odpowiednio wcześniej da znać. Nie zostawiajcie wtedy informacji na forum, bo przeciwnicy i tak na was będą czekać, musicie DBAĆ o takie szczegóły.

Drużyny będą rozliczane z każdego tygodnia czy rozegrały 3 spotkania. Jeśli drużynę dotknie plaga wyjazdów, to mają prawo rozgrywać mecze wcześniej z zaznaczeniem, że pierwszeństwo mają te, które są rozpisane na dany tydzień. Ustalenie nowej daty spotkania musi być konkretne (dzień), oczywiście minimalne korekty są dopuszczalne.

Również można zmieniać gospodarza danego meczu, z tym, że to musi być zaznaczone w jakimkolwiek temacie.

Tworzenie terminarza będzie wyglądało tak jak ostatnio. Jeden temat (przyklejony) z wszystkimi meczami na rundę, a niżej po 3 tematy na każdy tydzień.

III. Rozgrywanie meczów:
Gramy do przekroczenia 100pkt (101, 102, 103)
Po 50, 51, 52, 53 pkt zmiana połów.
Pamiętajcie się, żeby podzielić: jedna drużyna wybiera piłkę, druga stronę.
Każdy faul (przy rzucie również) to ponowienie akcji.

Istnieje zasada „Cleveland” (i tylko ta zasada ma być stosowana, jeśli decydujecie się na rzuty wolne, wszystko od 90pkt idzie do kosza):
W przeciągu całego meczu, jeśli drużyna popełni 4 faule z rzędu (obojętnie jakie, byleby w jednej akcji), to każdy następny, obojętnie jaki faul to dwa rzuty wolne (nawet jeśli to będzie faul przy rzucie za 3 punkty!!!). Jeśli nawet przy 4 faulu będzie strata piłki, to licznik jest zerowany!!!!! Po rzutach wolnych licznik się zeruje i trzeba liczyć do 4 od nowa. Jeśli podczas tego 5 faulu będzie akcja 2+1 bądź 3+1 to wtedy 2 i 3 punkty są zaliczane i jest 1 rzut osobisty. Przypominam, że w innym wypadku nawet jeśli to będzie faul przy rzucie za 3, są tylko 2 osobiste!

Ile drużyn tyle wersji interpretowania fauli, z tym (na szczęście) problemów nie ma, każdy się przyznaje i jest piłka z boku/z linii końcowej. No i przypominam, żeby nie stosować zapasów i nie faulować niesportowo.

Nie ma ograniczeń czasowych (żadnych), drużyny same ustalają czy grają na błąd połowy czy też nie.

No i coś o zagraniu nogą:
Bieganie z piłką, umyślne jej kopanie lub blokowanie jakąkolwiek częścią nogi albo uderzanie piłki pięścią, jest błędem. Jednakże przypadkowy kontakt z piłką lub jej dotknięcie jakąkolwiek częścią nogi nie jest błędem.

Oraz o zbijaniu piłki znad kosza:
Sięganie przez kosz od dołu w celu dotknięcia piłki podczas podania lub zbiórki jest błędem.

IV. Ruchy transferowe.
Zawodników niegrających wcześniej w żadnym zespole można dobierać tylko w trakcie trwania I rundy, można  przechodzić z drużyny do drużyny tylko do 5 kolejki, potem już nie. (Na początku sezonu oczywiście można zmieniać drużyny, nie chce tylko wielkiej migracji jak zespoły będą tracić szansę na awans).

W II rundzie (6 meczów) drużyny będą musiały przedstawiać kto brał udział w meczu, pozwoli to weryfikować kto dostanie pozwolenie na grę w III i IV rundzie (spotkanie kapitanów na temat rozegranych spotkań)

Nie chcę, żeby powtórzyła się sytuacja sprzed roku gdzie drużyna wzmacniała się na ostatnie mecze.

Przed rozpoczęciem II rundy (od momentu zakończenia I) każda drużyna będzie mogła wzmocnić się jednym zawodnikiem niegrającym wcześniej w lidze.

*Zawsze pojawiał się problem z zapisywaniem zawodnika przed meczem. Bywają sytuację, że ktoś kto wcześniej nie wiedział o lidze nagle wpada na pomysł, żeby zagrać i kapitan po meczu go dopisuje, albo nawet go nie dopisuje, a potem sytuacja się powtarza. Od tego sezonu każdorazowe wystawienie zawodnika niezapisanego będzie (jeśli ktoś złoży skargę) karane walkowerem BEZ ŻADNYCH USTĘPSTW. Sytuacja polega na tym, że musicie w końcu spiąć poślady i zacząć informować przeciwników, czy się wzmacniacie czy nie. Naprawdę, jest zakaz używania słów ‘mam wyjebane’ w tej kwestii. Przy zapisywaniu składu dokładnie się zastanówcie kto może z wami grać i tych wszystkich, którzy obudzą się w trakcie sezonu też weźcie pod uwagę. Zasada jest następująca: drużyna przeciwna ma wiedzieć o każdej zmianie przed meczem, zanim pojawi się na boisku!.

Teraz, żeby nie było za słodko, nie będę chciał słyszeć o tym, że drużyna się zgodziła zagrać i po meczu (powiedzmy przegranym) jest problem, bo oni mieli nowego. Drużyna ma pełne prawo zarządzać, aby niezapisany zawodnik nie grał w danym meczu.

Istnieje możliwość, że w niektórych przypadkach wszyscy się dogadają, ale historia pokazuje, że zdarzają się problemy. NIEZAPISANI ZAWODNICY NIE MOGĄ GRAĆ W MECZU LIGOWYM i nie ma że ktoś nie odbierał telefonu, albo nie było Neta.

Jedno boisko może należeć tylko do 4 drużyn, więc lepiej się pospieszyć. To, że ktoś ma bliżej, a ktoś dalej nie będzie ważne, zmiany mogą nastąpić po dogadaniu się z inna drużyną.

V. Klasyfikacja zespołów:
1. Ocena gry o mistrzostwo jest następująca: za każde wygrane spotkanie przyznaje się drużynie 2 pkt., za przegrane 1 pkt., a za przegrane walkowerem 0 pkt.

2. Kolejność zespołów w tabeli ustala się wg. przyznanych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów o miejscu decydują:

a) przy dwóch zespołach: – większa ilość punktów przyznanych w spotkaniach między tymi zespołami. Przy równej ilości punktów – korzystniejszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach między tymi zespołami. Przy dalszej równości lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych we wszystkich spotkaniach danego cyklu.

b) przy więcej niż dwóch zespołach – należy dokonać oddzielnej klasyfikacji biorąc pod uwagę tylko wyniki spotkań między drużynami z równą ilością przyznanych punktów. Jeżeli nadal jest równość decyduje korzystniejszy stosunek koszy zdobytych do straconych w dodatkowej klasyfikacji. Przy dalszej równości korzystniejszy stosunek koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach danego cyklu.

Pobierz Regulamin