Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

«

»

sty
29

NettOsw Winter Challenge – zapowiedź

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam wam jak będą wyglądać naszej zimowe zmagania pod egidą NETTO.

Również przypominam, że to tylko wstępny projekt. Bardzo chętnie wysłucham wszystkich propozycji zmian i ulepszeń.

1. System:
W całym cyklu ma brać udział 12 zespołów. Drużyny będą podzielone na trzy 4-zespołowe grupy.

Turniej będzie tak naprawdę cyklem trzech 3-dniowych turniejów. W pierwszym zespoły grają w grupach mecze między sobą. 3 dni=3mecze, spotkania będą rozgrywany w „sesjach”. I: 10-12, II: 14:16 i III: 18-20. Jeśli przypuszczalnie w pierwszym dniu grupa A gra w pierwszej sesji, to w drugim dniu i trzecim gra w innych, chyba, że wystąpią nieoczekiwane problemy.

W drugim turnieju przenosimy się na inną/inne halę(e). Gramy w tych samych grupach, na tych samych zasadach. Czyli przeprowadzamy rundę rewanżową. Po dwóch turniejach każdy z dwunastu zespołów ma na swoim koncie 6 spotkań. Następnie 8 zespołów awansuje do finałowego turnieju, a 4 najsłabsze ekipy kończą swoją przygodę z NettOsw Winter Challenge.

W trzecim turnieju wprowadzamy Winter Madness. Nie będzie to taki klasyczny madness, ale nazwa pasuje :] W pierwszy dzień drużyny rozgrywają ćwierćfinały. Najlepsza drużyna z poprzednich dwóch turniejów gra z 8. 2 z 7, 3 z 6 i 4 z 5. Wygrani awansują do półfinałów, przegrani walczą o miejsca 5-8 i to wszystko już drugiego dnia. W drugim dniu rozgrywamy mecze o awans do pojedynków o konkretne pozycje w turnieju. Ostatniego dnia rozgrywamy mecze w kolejności: o 7, o 5, o 3 i na koniec o 1 miejsce w NettOsw Winter Challenge. Najlepsi zawodnicy i zespoły zostaną nagrodzeni pucharami, statuetkami i dyplomami.

2. Zapisywnie drużyn:
Tak jak wspomniałem, tylko 12 zespołów. Ogólnie chciałbym zaproponować, aby nie wprowadzać ograniczenia ilości zawodników. Dlaczego… ponieważ drużyna przystępując do turnieju „zobowiązuje się” do uczestniczenia we wszystkich 3 odsłonach, a biorąc pod uwagę zimowe wyjazdy 8/9-osobowy skład nie zawsze będzie dostępny.  Nowością będzie wpisowe dla każdego zespołu (tutaj też chciałbym, żebyśmy wspólnie ustalili ile będziemy wstanie zorganizować pieniędzy na jeden team). Te wpisowe będą częścią kwoty jaką trzeba będzie zapłacić za wynajem sali (resztę mam nadzieję, że pokryje Netto). Stąd wpisowe ponieważ przy rozliczeniach musimy podawać wkład własny.

3. Terminy:
Według mnie najważniejszy punkt. Mamy 14 dni, a chcemy grać przez 9. Moja pierwsza propozycja to: 13-15 luty, 17-19 i 21-23. Ostatni weekend zostawiam wolny. Przypominam, że godziny to 10-12, 14-16 i 18-20. W przypadku ostatniego tuenieju: 14, 16, 18 i 20 (wszystko do uzgodnienia).

4. Regulamin:
Każdy pojedynczy mecz będzie rozgrywany w systemie 2×20 minut. Z czego ostatnie 5 minut będzie zatrzymywane. Mam nadzieję, że udostępnione nam będą tablice świetlne, inaczej będziemy się posługiwać stoperami. Bardzo bym chciał, aby pojawił się zegar 24 sekund, ale nie wiem czy we wszystkich halach nam go udostępnią.  Drużyny będą przeprowadzać lotne zmiany w trakcie spotkania. Co 3 faul przy rzucie będzie oznaczał rzuty wolne. Jeśli cała drużyna popełni  10 fauli w połowie, to co 3 KAŻDY faul będzie oznaczał rzuty wolne.

Będzie trzeba przeprowadzać statystki z każdego spotkania. Tak jak wspomniałem wcześniej w pierwszych dwóch turniejach mecze będą odbywały się w sesjach. Teraz tak, jeśli w pierwszej sesji gra grupa A, to na pierwszy mecz przychodzi osoba z zespołów, które będą grały drugi mecz, a ci którzy (wyznaczone osoby), którzy grali pierwszy zostają na drugim. Mnie nie będzie na każdym meczu, a chciałbym, żeby cały czas były pisane punkty, będziemy wyłaniać najlepszego strzelca turnieju. Jest opcja, że będziemy pisać szczegółowe staty, ale to będą musieli znaleźć się chętni.

Osoby, które będą pisały staty będą również zobowiązane do informowania o faulach, a w przypadku braku tablic świetlnych do informowania o pozostałym czasie do końca połowy i meczu. Nie mam pojęcia jak sobie poradzimy jak nie będzie 24 sekund.

Powiem tak, do rozpoczęcia turnieju można się deklarować kto by się tym zajął, inaczej wszystko spadnie na uczestników. Serio.

Zawodnicy, którzy odpadną po 6 meczach nie będą mogli przejść do zespołów, które awansowały! Tutaj wracam do zapisywania szerokiego składu, argumentu, że nie ma kim grać nie będą przyjmowane. Również przypominam o problemie z ligi letniej, jeśli częśc zawodników dołączy w późniejszej części rozgrywek, lepiej zapisać ich od razu, bo potem nie będzie takiej możliwości. Transfery między zespołami i dołączanie wolnych agentów będzie dokonywać do momentu rozpoczęcia drugiego turnieju!

Będziemy starali się dopasować do wszystkich problemów z czasem, trzeba będzie tylko odpowiednio wcześnie wszystkich informować. Walkower będzie uznawany wtedy kiedy drużyna przeciwna przyjdzie na hale, a przeciwnika nie będzie.

Na ten moment chyba wszystko. Proszę wszystkich o przeanalizowanie całości i napisaniu co pasuje, co nie pasuje, czego brakuje! Czasu zostało nam bardzo mało i trzeba działać.

Jutro zacznę dzwonić wszędzie gdzie się da. Może tak być, że każdy dzień turnieju będzie rozgrywany w innej hali, co nie powinno być problemem. Boję się, że kwoty będą zniechęcać, ale obojętnie jakie by nie były to i tak turniej się odbędzie. Pozdrawiam i teraz reszta należy do was…

1 komentarz

No ping yet

  1. wallace92pisze:

    Witam , można jakieś info na temat zgłaszania drużyn, lub numer telefonu . Bo chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Dodaj komentarz